VIII. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi Tamamlandı.
22 Aralık 2022

        Bakanlığımız tarafından düzenlenen ve gelenekselleşen “Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongreleri”nin sekizincisi Sağlıkta Kalite ile Geleceği Tasarlamak ana temasıyla 14-17 Aralık 2022 tarihleri arasında Antalya ilinde gerçekleşmiştir. DSÖ, ISQua ve OECD iş birliğinde gerçekleştirilen kongremizde, sağlık hizmetlerinde kalite, akreditasyon, hasta ve çalışan güvenliği, değişen dünyada sağlıkta kalitenin rolü ve Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi’nin geleceği gibi konular temel odak noktası olmuştur.

           Sayın Bakan Yardımcımız Prof. Dr. Sabahattin AYDIN‘ın katılımıyla gerçekleşen açılışımızda; Sayın Bakanımız Dr. Fahrettin KOCA, video konferans yoluyla katılımcılara mesajlarını iletmiştir. Sayın Bakan Yardımcımız Prof. Dr. Sabahattin AYDIN konuşmalarında sağlıkta kalitenin dünü, bugünü ve geleceğine vurgu yapmış, gelecekten beklentilerini dile getirmiştir. ISQua Yönetim Kurulu Üyesi Salma Jaouni’nin açılış konuşmasının ardından Sağlık Hizmetleri Genel Müdürümüz Prof. Dr. Ahmet TEKİN konuşmalarını gerçekleştirmiştir.

         “Sağlıkta Kalite ile Geleceği Tasarlamak” ana temasıyla gerçekleşen kongrede, geleceğin sağlıkta kalitesini merkeze alarak, sağlıkta performans ve kalite ile ilgili güncel gelişmeler, deneyimler ve yenilikçi yaklaşımların paylaşılması, sağlık alanında çalışanların iletişim ve iş birliğinin artırılması ile Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi’nin gelişimine katkıda bulunması hedeflenmiştir.

                  Bakanlığımız tarafından düzenlenen ve gelenekselleşen “Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongreleri”nin sekizincisi Sağlıkta Kalite ile Geleceği Tasarlamak ana temasıyla 14-17 Aralık 2022 tarihleri arasında Antalya ilinde   Açmış olduğumuz stantla, faaliyetler ve sunulan hizmetler hakkında bilgilendirmeler yapılmış olup, Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanemiz katılımcılardan yoğun ilgi görmüştür.


  • 1.jpeg
  • 2.jpeg
  • 4.jpeg
  • 5.jpeg