Oftalmoloji Kliniği
09 Ocak 2019

6.JPGMersin Şehir Hastanesi'ndeki Oftalmoloji Kliniği, miyop, hipermetropi ve astigmatizmin tedavisinde dünya çapında en yaygın kullanılan yöntem olan excimer laser'i kullanıyor. Başvuran hastaların lazer işlemlerine uygun olup olmadığını belirlemek için detaylı göz muayeneleri yapılır. Miyopi, hipermetrop ve astigmatizma problemlerinde tüm yüzey kaldırma operasyonları lazer ile yapılır. Hasta lazer için uygun olmadığında, klinik farklı yüzey lazeri ve göz içi lens seçenekleri de sunar.
Klinikte minimal invaziv cerrahi tekniği ile dikişsiz vitrektomi prosedürlerini uyguluyoruz. Daha kısa cerrahi süreleri içeren bu teknik, daha hızlı, yara izi bırakmayan yara iyileşmesi ve nihai hasta rahatlığı sağlar. Oftalmoloji Kliniği 13 uzman ile hizmet vermektedir ve ileri teknik ekipmanlarla aşağıdaki tedavileri sağlamaktadır:

-Cataract Cerrahisi (Fako Yöntemi)
-Glokom Cerrahisi
-Şaşılık ameliyatı
-Eye yaralanmaları ve travma ameliyatı
-Kornea Cerrahisi ve Nakli
-Vitrectomy
-Ekimer LazerKlinikte minimal invaziv cerrahi teknikle dikişsiz vitrektomi prosedürleri gerçekleştiriyoruz. Daha kısa cerrahi süreleri içeren bu teknik, daha hızlı, yara izi bırakmayan yara iyileşmesi ve nihai hasta rahatlığı sağlar. Oftalmoloji Kliniği 13 uzman ile hizmet vermektedir ve ileri teknik ekipmanlarla aşağıdaki tedavileri sağlamaktadır:

-Cataract Cerrahisi (Fako Yöntemi)
-Glokom Cerrahisi
-Şaşılık ameliyatı
-Eye yaralanmaları ve travma ameliyatı
-Kornea Cerrahisi ve Nakli
-Vitrectomy
-Atomsal lazer