Kalp Damar Cerrahisi
09 Ocak 2019

4.JPG


Mersin Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği, dünya ve ülke lideri teknolojilerini kullanarak, ameliyat gerektiren kalp ve damar hastalıkları için en başarılı çözümleri sunmaktadır. Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı, 0-8 yaş arası bütün hastalara ameliyat yapmaktadır. Erişkin Kardiyak Cerrahisi konusunda uzmanlaşmış bir ekip, by-pass ameliyatlarında, kalp kapak onarımı ameliyatlarında ve aort ameliyatlarında en üst düzeyde hizmet sunar. Deneyimli bir kardiyak anestezi ekibi ve en gelişmiş yaşam destek ekipmanı ile hizmet veren yoğun bakım ünitesi operasyonların başarı oranına önemli ölçüde katkıda bulunurken, ameliyat sonrası hasta odaları hasta için rahat bir iyileşme süreci sağlar.
Kalp Damar Cerrahisi Kliniği, 12 uzman, 51 yatak ve 4 ameliyathane ile hizmet vermektedir. Klinikte, gelişmiş teknik donanıma sahip uzman bir ekip tarafından sağlanan tedaviler şunlardır:

- Yetişkinler ve çocuklar için kapalı kalp ameliyatları
- Aksiller insizyonlu kardiyak cerrahi
- Varisli damarlar için lazer ablasyonu, köpük skleroterapi ve konvansiyonel cerrahi ve varisli damarların endovenöz lazer tedavisi
- Laparoskopik aort ameliyatı