Mersin Şehir Hastanesine Hoşgeldiniz
28 Aralık 2017

MERSİN ŞEHİR HASTANESİNE HOŞGELDİNİZ.
Sizlere en iyi tedavi hizmetini vermeyi amaçlayan Mersin Şehir Hastanesi’ne hoşgeldiniz. Hastanemizin amacı; uzman kadrosu, ekipmanı ve ileri teknolojisi ile sağlık sorunlarınıza çözüm getirmek, size en iyi tedavi ve bakım hizmetlerini sunmaktır. En büyük dileğimiz, mümkün olan en kısa sürede sağlığınıza kavuşmanızdır. Bu rehber sizlerin hastanemizde sunulan hizmetlere ulaşabilmeniz amacıyla oluşturulmuştur. Acil Şifalar Dileriz.
Hastanemiz randevu sistemi ile çalışmaktadır, böylece hastalarımız, sağlık hizmetlerine daha kolay ve sorunsuz bir biçimde ulaşabilmektedirler. Polikliniklerimizden randevu almak için 182 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

444 38 33 numaralı telefonu arayarak hastanemize ait Evde Sağlık Hizmetleri Birimimizden hizmet alabilirsiniz. Bu birimde, yatağa bağımlı olan hastalarımıza evinde ve aile ortamında sağlık hizmeti sunulmaktadır.

Hastanemizde verilen Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği ile ilgili ile ilgili her türlü bilgi ve yönlendirme için Resepsiyon ve Yönlendirme personellerimiz sizlere yardımcı olacaktır. Resepsiyon, Karşılama Yönlendirme Hizmetinde çalışan personellerimiz sizlerin poliklinik, yatış ve diğer hizmetlerimize ulaşmanız noktasında gerektiğinde refakat ederek hizmet vermektedir.

İhtiyaç duyan hastalarımıza gerektiğinde hasta otoparklarında ücretsiz vale ve otopark hizmeti verilebilmektedir.

Güvenlik personelimiz sizler için 24 saat görev başındadır. Güvenliğiniz için hastanemiz kameralı sistemle sürekli olarak izlenmektedir.

Hastanemiz ziyaret saatleri 13:00 ile 15: 00 ile 19: 00- 21:00 saatleri arasındadır. Yoğun Bakım Hastalarımız için 11: 00 – 12: 00 bilgilendirme saati ve 12: 00 – 13: 00 ziyaret saati olarak belirlenmiştir.

Sağlığınız için ziyaret saati dışında ve 12 yaşından küçük çocuklar ziyaretçi olarak kabul edilmemektedir. Hasta refakatçileri refakatçi tanıtım kartlarınızı mutlaka yanınızda bulundurunuz.

4207 sayılı kanun gereği, hasta odası dâhil, hastane genelinde sigara içilmesi kesinlikle yasaktır. Hastanemizde Sigara Bırakma Polikliniği bulunmaktadır.

Hastanemizde verilen hizmetlere ve kurumsal içeriğe www.mersin.sh.saglik.gov.tr internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Şikayetleriniz ve önerileriniz bizim için değerlidir. Web sayfamızın görüş ve öneriler başlığından formu doldurarak elektronik ortamda bizlere ulaşabilirsiniz.

Şikâyet, öneri ve teşekkürlerinizi Hasta Hakları Birimize başvurarak bildirebilirsiniz.

Yatış işlemleriniz en kısa zamanda tamamlanmakta ve kalacağınız yatak ve odanız sizin için hazırlanmaktadır. Hastanemizde yatışı verilen hastalarımıza ihtiyaç halinde Karşılama ve Yönlendirme Hizmetlerinde çalışan personelimiz ile yatacakları servise kadar refakat edilmektedir.

Hastalarımıza Oda Destek Personelleri aracılığı ile yatacakları servis ve kalacakları oda tanıtılmakta ve gerekli bilgilendirmeler yapılıp, misafirimiz oldukları süre boyunca kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri amaçlanmaktadır.

Tüm menülerimiz diyetisyen kontrolünde hazırlanmaktadır. Kahvaltı saatlerimiz 07:00-08:00; öğle yemeği 12:00-13:00; akşam yemeği 17:30-18:30 saatleri arasındadır.

Hastanemizde, diyet hastalarımız için, özel diyet yemekleri hazırlanmaktadır. Doktorun uygun gördüğü diyet hastalarına ara öğünler verilmektedir. Sağlığınız ve hastane kuralları açısından dışarıdan yemek kabul etmeyiniz.

Temizlik personellerimiz odanızı ve çevrenizi temiz tutmak amacıyla çalışmaktadırlar.

Odalarınızın, tuvalet ve banyoların temizliği görevlilerce hastanemiz tarafından belirlenen saatlerde yapılacaktır.

Yatak takımlarınız kirlendiğinde görevliler tarafından değiştirilecektir. Hastanemizde kullandığınız yatak, yastık vb. gibi malzemeler sağlığınız için düzenli olarak kontrol edilmekte ve değiştirilmektedir

Sizin ve diğer hastalarımızın sağlığı ve huzuru için hastane içinde yüksek sesle konuşmayınız.

Rahatınızı sağlamak ve muhtemel arızalara karşı hazırlıklı olmak amacıyla, teknik servisimiz hizmetinizdedir. Odanızda teknik bir arıza ile karşılaştığınızda lütfen hemen servis çalışanlarına durumu bildiriniz.

Güvenliğiniz için ve teknik sorunlara neden olabileceğinden odanızda elektrikli ev aletleri kullanmamanızı önemle rica ederiz.Gereksiz elektrik ve su kullanımından lütfen kaçınınız.

Sağlık güvencesi, engelli hakları, kimsesiz hastalar v.b konularda bilgi ve yardım almak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımıza 0 324 225 10 00 telefonundan 20 30 – 20 31 ve 30 75 nolu dahili numaralarından ulaşabilirsiniz.

Kimsesiz hastalarımız yardım almak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımıza başvurabilir.